Шестой школьный день

Шестой день недели — суббота — является органичной частью целостной учебно-воспитательной системы школы. Одной из важных задач, стоящих пред педагогическим коллективом школы, является эффективная организация воспитательной работы в шестой школьный день. Она планируется и проводится в соответствии с общешкольным планом работы школы, органично дополняя и продолжая его. Особое внимание уделяется проведению в субботу физкультурно-оздоровительной и спортивно-массовой работы.

Режим работы

Режим работы ГУО « Залесский учебно-педагогический комплекс детский сад-средняя школа Вилейского района» в шестой школьный день
развернуть

График работы спортивного зала ГУО «Залесский УПК детский сад-средняя школа Вилейского района» 

День

Наименование

Время

Класс

Ответственные

Понедельник

Учебные занятия

Физкультурно-оздоровительные мероприятия (при наличии неблагоприятных погодных условий)

9.00 – 13.45

 

 

14.10 – 16.30

 

2-10

 

 

ГПД

Е.Н. Якубович

Н.А. Цыпенкова

А.Е. Бублей

Т.Л.Гурман

Н.А. Волчок

 

Вторник

Учебные занятия

Физкультурно-оздоровительные мероприятия(при наличии неблагоприятных погодных условий)

9.00 – 14.40

 

14.10 – 16.30

 

1-10

 

ГПД

Н.А. Цыпенкова

А.Е. Бублей

Т.Л. Гурман

Н.А. Волчок

 

Среда

Учебные занятия

Физкультурно-оздоровительные мероприятия(при наличии неблагоприятных погодных условий)

Кружок

«Волейболист»

10.00 – 13.45

 

14.10 – 16.30

 

 

 

 

17.00 – 19.00

2-10

 

ГПД

 

 

 

 

5-10

Е.Н. Якубович

А.Е. Бублей

Т.Л. Гурман

Н.А. Волчок

 

 

 

А.Е. Бублей

Четверг

Учебные занятия

Физкультурно-оздоровительные мероприятия(при наличии неблагоприятных погодных условий)

9.00 – 14.40

 

 

14.10 – 16.30

 

1-10

 

 

ГПД

Е.Н. Якубович

Н.А. Цыпенкова

А.Е. Бублей

Т.Л. Гурман

Н.А. Волчок

 

Пятница

Учебные занятия

Физкультурно-оздоровительные мероприятия(при наличии неблагоприятных погодных условий)

9.00 – 13.45

14.10 – 16.30

 

1-10

ГПД

А.Е. Бублей

Т.Л. Гурман

Н.А. Волчок

 

Суббота

Физкультурно-оздоровительные мероприятия(при наличии неблагоприятных погодных условий)

9.00 – 12.00

1-10

А.Е. Бублей

 

График занятости спортивного зала ГУО «Залесский УПК детский сад – средняя школа Вилейского района» в шестой школьный день на 2020/2021 учебный год 

Время

Содержание деятельности

Участники

Ответственные

 

9.30 – 11.40

 

  

11.40 – 13.00

 

 

 

 

15.00 – 15.45

 

 

 

16.00 – 18.00

ОФП, настольный теннис.

 

 

Тренировки школьных команд.

 

 

 

 

Свободное посещение для занятий спортом.

 

 

 

Волейбол.

6-10 кл.

 

 

 

6-10 кл.

 

 

 

6-10 кл.

 

 

Педагоги, учащиеся, жители посёлка

Бублей А.Е.

 

 

 

Бублей А.Е.

 

 

 

Бублей А.Е.

 

 

 

Бублей А.Е.

 

График занятости спортивного зала ГУО «Залесский УПК детский сад-средняя школа Вилейского района»

на 1 полугодие 2020/2021 учебного года

Дни недели

Спортивный кружок

Внеклассная работа

Время работы

Руководитель

Понедельник

 

Физкультурно-оздоровительная работа ГПД

15.00-17.00

Т.Л. Гурман

Вторник

 

Физкультурно-оздоровительная работа ГПД

15.00-17.00

Т.Л. Гурман

Среда

«Волейболист»

Физкультурно-оздоровительная работа ГПД

 

Волейбол

(обучение, молодежь поселка)

15.00-17.00

 

 

 

17.00-19.00

Т.Л. Гурман

 

 

 

А.Е. Бублей

Четверг

 

Физкультурно-оздоровительная работа ГПД

15.00-17.00

Т.Л. Гурман

Пятница

 

Физкультурно-оздоровительная работа ГПД

15.00-17.00

Т.Л. Гурман

Суббота

 

ОФП, н/теннис

(обучение, молодежь поселка)

9.00-12.00

А.Е. Бублей

 

ГУО « Залесский учебно-педагогический комплекс детский сад-средняя школа Вилейского района» в шестой школьный день

 Режим работы 9.00-19.00

Расписание объединений по интересам

10.00-11.40

График консультаций учителей предметников

11.00-12.00

График работы спортивного зала

9.00-13.00;

17.00-19.00

График работы тренажерного зала

 

13.00-15.00

График работы  СППС

 

педагог социальный с 9.00-10.00;

педагог психолог с11.00-12.30 

 

свернуть

График работы кружков на ІІ полугодие 2020/2021 учебного года

График работы кружков

Название кружка

Класс

Кол-во часов в неделю

Кол-во человек

ФИО руководителя кружка

Время работы

1

«Фантазия»

3-10

2

12

Якубович Елена Николаевна

Понедельник 15.45-16.30

Среда

15.45-16.30

 

2

«Цветоводство»

4-9

2

12

Кучко-Голубович Татьяна Васильевна

Среда

15.15-16.50

 

3

«Шашки и шахматы»

1-3

2

12

Лаппо Валентин Станиславович

Понедельник 15.45-16.30

Пятница

15.45-16.30

 

4

«Суквецце»

5-10

4

12

Иванов Константин Александрович

Вторник 14.50-15.35

15.40-16.20

Пятница

14.50-15.35

15.40-16.20

 

 

График работы кружков в субботу

Название кружка

День проведения занятий

Время проведения занятий

Ф.И.О. педагога

Время работы педагога

«Начальное техническое моделирование»

суббота

09.30- 11.10

Кишулько Владимир Константинович

09.20- 11.20

свернуть

План мероприятий в 6-й школьный день на II полугодие 2020/2021 учебного года

План работы

ў шосты дзень на ІI паўгоддзе

2020/2021н.г.

№ п/п

Мерапрыемствы

Клас

Адказныя

16.01.2021 Дзень турысцка-краязнаўчай работы

1

Гульня- віктарына «Увага, ратавальнікі спяшаюцца на дапамогу!»

1 – 4

Сяліцкая Н.М.

 

2

Выстава творчых работ «Выратавальнікі вачыма дзяцей»

1 – 10

Краўчонак Л.І., класныя кіраўнікі

3

Акцыя «Міншчына спартыўная.Зіма».

Дзень здароўя «Снежны снайпер»

1 – 10

Гурман Т.Л., класныя кіраўнікі

4

«Яны вызвалялі наш раён»

(экскурсія па старонках кнігі памяці)

5 – 10

Фралоў І.А., класная кіраўнікі

23.01.2021  Дзень прафілактыкі

1

Гульня «Што такое -добра, што такое –дрэнна»

1 – 4

Якубовіч А.М.

2

Спартыўна-пазнавальны конкурс «Як захаваць сваёздароўе?»

5 – 8

Гурман Т.Л., класныя кіраўнікі

3

Калаж карысных саветаў «Энергазберажэнне - справа кожнага»

7–10

Сафонцава С.М.

4

Працоўны дэсант «Дапамажы маленькім сябрам

1–10

Краўчонак Л.І., класныя кіраўнікі

 

30.01.2021 Дзень прафарыентацыі

 

1

Конкурс малюнкаў

«Прафесіі маіх бацькоў»

1 – 4

Цыпянкова Н.А.

 

2

Гульні на свежым паветры

1 – 10

Гурман Т.Л., класныя кіраўнікі

3

Сустрэча з прадстаўнікамі педагагічнай прафесіі:педагог сацыяльны, настаўнік інфарматыкі, педагог-арганізатар

 

8 – 10

 

 

 

Мордас А.Г.

06.02.2021 Дзень сустрэчы з выпускнікамі

1

Экскурсія ў школьны музей «Гісторыя школы»

 

1 – 5

Герко Ю.З.

2

Выстава фотаздымкаў «Ляцяць, ляцяць школьныя гады»

 

6– 10

Панічава Т.М., класныя кіраўнікі

3

Спартыўнае свята «Дзень лыжніка»

3 – 7

Гурман Т.Л., класныя кіраўнікі

13.02.2021 Дзень здароўя

1

Гульня «Мода на здароўе»

1 – 6

Нікішчанкава Н.Г.

2

Лыжныя гонкі «Вясёлая лыжня»

 

1 – 10

Гурман Т.Л., класныя кіраўнікі

3

Гутарка «Дарогамі Аўганістана»

7-10

Лаппо В.С.

20.02.2021 Дзень творчасці

1

Творчая майстэрня «Падарунак для таты»

1 – 4

Сафонцава С.М.

2

Спартыўныя спаборніцтвы  «Юныя абаронцы Айчыны»

5 – 7

Гурман Т.Л., класныя кіраўнікі

3

Эстафета добрых спраў

1 – 10

Краўчонак Л.І., класныя кіраўнікі

27.02.2021 Дзень прафілактыкі

1

Конкурс  малюнкаў «Мы за ЗЛЖ»

1 – 4

Герко Ю.З.

2

Сход ГА «БРСМ» «Патрыятызм у маладзёжным асяроддзі»

8 – 9

Краўчонак Л.І.

3

Прагляд відэафільма «Шкодныя звычкі і іх уплыў на здароўе»

 

8– 10

Бохан А.В.

4

Спаборніцтвы па валейболе

5– 9

Гурман Т.Л., класныя кіраўнікі

06.03.2021  Дзень экалагічных ведаў

1

Конкурс малюнкаў «Подых вясны»

1 – 10

Цыпянкова Н.А.

2

Пазнавальна-гульнявая праграма «За прыроду ў адказе і дарослыя і дзеці»

5 – 10

Сяліцкая Н.М.

3

Спартландыя «Моладзь за ЗЛЖ» (да Міжнароднага дня барацьбы з наркотыкамі)

4– 8

Гурман Т.Л., класныя кіраўнікі

13.03.2021 Дзень здароўя

1

Рухомыя гульні на свежым паветры «Мая любімая гульня»

1 – 5

Якубовіч А.М.

2

Дзеньз дароўя  «Моладзь Беларусі за здароўе»

6 – 7

Гурман Т.Л., класныя кіраўнікі

3

Круглы стол «Я  - грамадзянін Рэспублікі Беларусь» да Дня Канстытуцыі

5 – 10

Краўчонак Л.І., класныя кіраўнікі

20.03.2021 Дзень інтэлектуальных гульняў

1

Гульні на логіку

1 – 4

Цыпянкова Н.А.

2

Інтэлектуальная гульня «33»
 

5- 8

Мордас А.Г.

3

Акцыя «Мы беражлівыя»

1-    10

Краўчонак Л.І., класныя кіраўнікі

4

Спаборніцтвы па настольным тэнісе

10- 10

Гурман Т.Л., класныя кіраўнікі

27.03.2021 Дзень вандровак

1

Віртуальная экскурсія  «Старажытны Мінск»

1 – 5

Герко Ю.З.

 

2

Складанне карты-маршрута па гістарычных мясцінах Беларусі

6 – 9

Іваноў К.А.

3

Спаборніцтвы па піянерболе

4 – 8

Гурман Т.Л., класныя кіраўнікі

03.04.2021 Дзень добрых спраў

 

1

Гульня-падарожжа па старонках Чырвонай кнігі «Ахоўваць прыроду - гэта ахоўваць сябе»

1 – 5

Нікішчанкава Н.Г.

 

2

Дзень яднання народаў Беларусі і Расіі

6 – 9

Лаппо В.С.

3

Экалагічны дэсант

1–10

Краўчонак Л.І., класныя кіраўнікі

4

Спаборніцтвы па настольным тэнісе

2–7

Гурман Т.Л., класныя кіраўнікі

10.04.2021 Дзень здароўя

1

Вясёлая спартландыя «Вясёлыя старты»

1– 4

Якубовіч А.М.

 

2

Спаборніцтвы па футболу «Скураны мяч»

5–8

Гурман Т.Л., класныя кіраўнікі

3

Акцыя «Дарогаю дабра»

8,9

Краўчонак Л.І., класныя кіраўнікі

17.04.2021  Дзень прафілактыкі

1

Віктарына «Краіна Здароўя»

1–4

Герко Ю.З.

2

Прагляд відэафільма «Пажарная бяспека»

 

5–8

Сяліцкая Н.М.

3

Флэшмоб «Мы-за здаровы лад жыцця!»

7-10

Краўчонак Л.І., класныя кіраўнікі

24.04.2021  Дзень памяці  Чарнобыля

1

Конкурс дзіцячай творчасці «Свет без атамных катастроф»

1 – 4

Цыпянкова Н.А.

2

Спартыўна-патрыятычная гульня  «Памяці выратавальнікаў»

5 – 8

Гурман Т.Л., класныя кіраўнікі

3

Вусны журнал «Успаміны пра Чарнобыльскую катастрофу»

 

5– 10

Краўчонак Л.І., класныя кіраўнікі

01.05.2021 Дзень Зямлі

1

Спартыўнае мерапрыемства

«Нашы рэкорды»

1 – 5

Якубовіч А.М.

 

2

Спартландыя «Багатырскія  спаборніцтвы»

6 – 8

Гурман Т.Л., класныя кіраўнікі

3

Акцыя «Ад сэрца да сэрца”

 5 – 10

Краўчонак Л.І.

08.05.2021 Дзень Міру і Перамогі

 

 

Гутарка «Пра подзвіг храбрых»

1 – 5

Лаппо В.С.

 

Крос-эстафета, прысвечаная святу Перамогі

6 – 8

Гурман Т.Л., класныя кіраўнікі

 

Аперацыі  «Абеліск»

 5 – 10

Краўчонак Л.І., класныя кіраўнікі

15.05.2021 Дзень турызму і сямейнага выхавання

1

«Нас аб'ядноўвае спорт!» - сямейныя спартыўныя спаборніцтвы

 

1 – 4

Герко Ю.З.

2

Экскурсійная паездка ў г.Вілейка

5 – 8

Іваноў К.А.

3

Гутарка «Сямейныя каштоўнасці»

 7 – 10

Краўчонак Л.І.

 

22.05.2021  Дзень фізічнай культуры і спорту

1

Віртуальнае падарожжа «У краіне добрых спраў»

1 – 4

Цыпянкова Н.А.

2

Гутарка «Святы і абрады нашых продкаў»

5 – 9

Волчок Н.А.

3

Гульні на свежым паветры

 5 – 10

Гурман Т.Л., класныя кіраўнікі

29.05.2021 Дзень бяспекі

 

Гульнёвы занятак «Школа бяспечных навук»

2-6

Якубовіч А.М.

 

 

У кніжнай майстэрне. Рамонт кніг

1-10

Нікішчанкава Н.Г., класныя кіраўнікі

 

Акцыя «Ура! Канікулы!»

1-10

Краўчонак Л.І., класныя кіраўнікі

 

Таварыская сустрэча па валейболе «Мы – за бяспечныя канікулы! »

5– 9

Гурман Т.Л., класныя кіраўнікі

 

 

 

свернуть

Цели и задачи воспитательной работы в шестой школьный день

Цели воспитательной работы в шестой школьный день:

- укрепление физического, психического и морального здоровья;

- создание эффективной системы гражданского и патриотического воспитания;

- интеллектуальное развитие и гражданское становление школьника;

- участие детей и подростков в полезных делах и акциях.

 

Задачи воспитательной работы в шестой школьный день:

- формировать у детей и молодёжи гражданской позиции посредством участия в социально значимых делах, развитие социальной активности;

- приобщать детей и молодёжь к нравственно-духовным ценностям, через заботу и сохранение природного и культурного богатства своей Родины;

- формировать патриотизм у детей и молодёжи, уважение к ветеранам ВОВ и местам воинской славы;

- формировать потребность у молодого поколения к заботе о Родине, её интересах в защите и сохранении экологических ресурсов;

- формировать гармонично развитую общественно активную личность;

- повышать нравственную и эстетическую культуру учащихся;

- создать условия успешной социализации личности ребёнка;

- восстанавливать и развивать физические и духовные силы детей соответствующей организацией досуга.

свернуть