Шестой школьный день

Шестой день недели — суббота — является органичной частью целостной учебно-воспитательной системы школы. Одной из важных задач, стоящих пред педагогическим коллективом школы, является эффективная организация воспитательной работы в шестой школьный день. Она планируется и проводится в соответствии с общешкольным планом работы школы, органично дополняя и продолжая его. Особое внимание уделяется проведению в субботу физкультурно-оздоровительной и спортивно-массовой работы.

Режим работы

Режим работы ГУО « Залесский учебно-педагогический комплекс детский сад-средняя школа Вилейского района» в шестой школьный день
развернуть

ГУО « Залесский учебно-педагогический комплекс детский сад-средняя школа Вилейского района» в шестой школьный день

 Режим работы 9.00-19.00

Расписание объединений по интересам

10.00-11.40

График консультаций учителей предметников

11.00-12.00

График работы спортивного зала

9.00-13.00;

17.00-19.00

График работы тренажерного зала

 

13.00-15.00

График работы  СППС

 

педагог социальный с 9.00-10.00;

педагог психолог с11.00-12.30 

свернуть

Цели и задачи воспитательной работы в шестой школьный день

Цели воспитательной работы в шестой школьный день:

- укрепление физического, психического и морального здоровья;

- создание эффективной системы гражданского и патриотического воспитания;

- интеллектуальное развитие и гражданское становление школьника;

- участие детей и подростков в полезных делах и акциях.

 

Задачи воспитательной работы в шестой школьный день:

- формировать у детей и молодёжи гражданской позиции посредством участия в социально значимых делах, развитие социальной активности;

- приобщать детей и молодёжь к нравственно-духовным ценностям, через заботу и сохранение природного и культурного богатства своей Родины;

- формировать патриотизм у детей и молодёжи, уважение к ветеранам ВОВ и местам воинской славы;

- формировать потребность у молодого поколения к заботе о Родине, её интересах в защите и сохранении экологических ресурсов;

- формировать гармонично развитую общественно активную личность;

- повышать нравственную и эстетическую культуру учащихся;

- создать условия успешной социализации личности ребёнка;

- восстанавливать и развивать физические и духовные силы детей соответствующей организацией досуга.

свернуть

План мероприятий в 6-й школьный день на II полугодие 2019/2020 учебного года

План работы ў шосты школьны дзень

на 2 паўгоддзе 2019/2020 навучальны год

 

№ п/п

Мерапрыемствы

клас

Час правядз.

Адказныя

                11.01.2020  Дзень здароўя «Добры дзень, зімачка-зіма!»

1

Спартыўныя эстафеты «Зімовыя забавы»

1-4 кл.

10.00-11.00

Герко Ю.З.

 

2

Гадзіна прафілактыкі «Здароўе і шкодныя звычкі»

5-11кл.

11.00-12.00

Класныя кіраўнікі 5-11 кл.

 

3

Аперацыя «Пошук»

9-11кл.

12.00-13.00

Краўчонак Л.І.

 

18.01.2020 Дзень роднай зямлі

1

Рухомыя  гульні на свежым паветры

1-4 кл.

10.00-11.00

Сафонцава С.М.

 

2

Гадзіна пазнання «Край гэты Вілейшчынай завецца»

5-7кл.

10.00-11.00

Лаппо В.С.

 

3

Экскурсія ў сельскую бібліятэку «Наша спадчына»

8-11кл.

11.00-12.00

Краўчонак Л.І.

 

25.01.2020  Дзень беражлівасці

1

Вясёлая спартландыя

1-4 кл.

10.00-11.00

Якубовіч А.М.

 

2

Круглы стол  «Эканоміка вакол нас»

5-11кл.

11.00-12.00

Класныя кіраўнікі 5-11 кл.

 

3

Гульня-спаборніцтва «Экстрымальная сітуацыя»

9,11кл.

12.00

Краўчонак А.М.

 

01.02.2019 Дзень традыцый

1

Конкурс малюнкаў «Мая родная школа»

1-4кл.

10.00-11.00

Цыпянкова Н.А.

 

2

Акцыя «Нашы выпускнікі»

1-11 кл.

11.00-12.00

Краўчонак Л.І.

 

3

Спартландыя «Добры дзень, зімачка-зіма!»

6-11кл.

10.00-11.00

Валчок Н.А., класныя кіраўнікі 6-11 кл.

 

4

Завочнае падарожжа «З гісторыі школы»

5-11кл. і жыхары пасёлка

17.00-17.45

Панічава Т.М.

 

 

Вечар сустрэчы з выпускнікамі

1-11 кл., выпускнікі

18.00-20.00

Мордас А.Г.

 

08.02.2020 Дзень здароўя «Спорт – лепшы сябар»

1

Спартыўная гульня «Складаемыя здароўя»

1-4 кл.

10.00-11.00

Герко Ю.З.

 

2

Спаборніцтвы па настольнаму тэнісу «Першая ракетка школы»

5-11кл.

11.00-12.00

Валчок Н.А., класныя кіраўнікі 5-11 кл.

 

3

Інтэрактыўная гульня «Бесмяротныя подзвігі юных герояў»

 

5-11кл

12.00-13.00

Краўчонак Л.І.

 

15.02.2020 Дзень карысных і  добрых спраў

1

Завочнае падарожжа «Помнікі вайны»

1-4 кл.

11.00-12.00

Якубовіч А.М.

 

2

Віктарына «Даты і падзеі»

5-8 кл

11.00-12.00

Лаппо В.С.

 

3

Відэасалон  «Гэта невядомая  война»

9,11 кл

12.00-13.00

Краўчонак Л.І.

 

22.02.2020 Дзень мужнасці  і патрыятызму

1

Конкурс малюнкаў  да Дня абаронцаў Айчыны

1-4 кл.

09.00-10.00

Сафонцава С.М.

 

2

Спартыўна-віншавальная  праграма «Будзем у арміі служыць»

6-11кл.

11.00-12.00

Гурман Т.Л., класныя кіраўнікі 6-11 кл.

 

3

Квэст-гульня «Па слядах Перамогі»

9,11кл.

12.00-13.00

Краўчонак Л.І., класныя кіраўнікі 9,11 кл.

 

29.02.2020 Дзень прафілактыкі (да Сусветнага дня барацьбы  з наркаманіяй)

1

Спартыўныя конкурсы «Стань першым»

1-4 кл.

11.00-12.00

Цыпянкова Н.А.

 

2

Спартландыя «Здаровы я – здаровая краіна»

5-8 кл.

10.00-11.00

Валчок Н.А.

 

3

Акцыя «Мы супрать наркотыкаў»

9-11кл.

09.00

Мордас А.Г.

 

07.03.2020 Дзень пазітыўнага настрою

1

Віншавальная пошта «Матулі з найлепшымі пажаданнямі»

1-4кл.

10.00-11.00

Класныя кіраўнікі 1-4 кл.

 

2

Конкурсна-забаўляльная праграма «Самая-самая..»

5-8кл.

11.00-12.00

Сяліцкая Н.М.

 

3

 Флэшмоб«Маме»

1-11кл.

12.00-13.00

Краўчонак Л.І.

 

14.03.2020    Дзень здароўя «Планета здароўя»

1

Сямейная спартландыя «Усе разам!»

1-6кл.

11.00-12.00

Волчок Н.А.

 

2

Турнір па піянерболу

5-8 кл.

10.00-11.00

Гурман Т.Л.

 

3

Акцыя «Я люблю Беларусь»

9,11кл.

12.00-13.00

Краўчонак Л.І.

 

21.03.2020 Дзень Зямлі

1

Экалагічная гульня «Я і прырода»

1-4 кл.

10.00-11.00

Цыпянкова Н.А.

 

2

Турнір па міні-футболу

5-8 кл.

10.00-11.00

Волчок Н.А.

 

3

 Гадзіна памяці «Жалобныя званы Хатыні»

7-11кл

12.00-13.00

Краўчонак Л.І.

 

28.03.2020 Дзень бяспекі жыццядзейнасці

1

Гульня-віктарына «Твая бяспека»

1-4 кл.

10.00-11.00

Якубовіч А.М.

 

2

Заняткі з гульнявымі заданнямі «Рух на вуліцы на самакатах, веласіпедах»

9-11кл.

10.00-11.00

Мордас А.Г.

 

3

Брэйн - рынг «Акцябронак - будучы піянер»

5-8 кл.

12.00-13.00

Краўчонак Л.І.

 

04.04.2020 Дзень здаровага ладу жыцця

1

Конкурс-выстава «Што такое здароўе?»

1-11 кл.

10.00-11.00

Герко Ю.З.

 

2

Акцыя «Дрэва жыцця»

5-9 кл.

11.00-12.00

Сяліцкая Н.М.

 

3

«Экалагічны дзень»

9-11 кл.

12.00-13.00

Краўчонак Л.І.

 

11.04.2020 Дзень прафесійнай арыентацыі

1

Стварэнне калажа «Самыя цікавыя і яскравыя прафесіі»

1-4 кл.

10.00-11.00

Цыпянкова Н.А.

 

2

Выхаваўчае мерапрыемства «Талент і прафесія: прэзентацыя прафесій»

5-8 кл.

11.00-12.00

Іваноў К.А.

 

3

Экскурсія на прадпрыемствы п.Партызанскі  «Прафесіі маіх бацькоў»

7-11кл.

12.00-13.00

Краўчонак Л.І.

 

18.04.2020 Да Міжнароднага дня помнікаў і гістарычных месцаў

1

Завочнае падарожжа   «Захаваем нашу гістарычную радзіму»

1-4 кл.

10.00-11.00

Якубовіч А.М.

 

2

Поле цудаў «Скарбы зямлі беларускай»

5-8кл.

11.00-12.00

Панічава Т.М.

 

3

Аперацыя «Абеліск»

9,11 кл.

12.00-13.00

Краўчонак Л.І.

 

25.04.2020 Дзень чарнобыльскай трагедыі

1

Выхаваўчае мерапрыемства «Ці заўсёды карысны атам?»

1-4 кл.

10.00-11.00

Герко Ю.З.

 

2

Віртуальнае экалагічнае падарожжа «Чарнобыльская зона» (відэазала)

5-8кл.

11.00-12.00

Фралоў І.А.

 

3

Дыялог «Чарнобыльскі боль»

9,11кл.

10.00-11.00

Краўчонак Л.І.

 

02.05.2020 Дзень здароўя

“Дзень фізкультуры і спорту”

1

Экскурсія ў лес «Вясеннія прыгоды»

1-4кл.

10.00-11.00

Сафонцава С.М.

 

2

Спартыўнае мерапрыемства «Малыя алімпійскія гульні»

5-11 кл.

11.00-12.00

Волчок Н.А.

 

3

Спаборніцтвы па настольным тэнісе

10-11кл.

09.00-10.00

Лаппо В.С.

 

09.05.2020 Дзень патрыятызму і мужнасці (да Дня Перамогі)

 

4

Майстар-клас «Павіншуем ветэранаў»

1-4кл.

10.00-11.00

Цыпянкова Н.А.

 

5

Прэзентацыя «Беларусь – краіна героеў»

5-11 кл.

11.00-12.00

Нікішчанкава Н.Г.

 

6

Акцыя «Памяць»

10-11кл.

09.00

Краўчонак Л.І.

 

16.05.2020 Дзень сям'і

1

Выстава малюнкаў «Намалюй сваю сям'ю»

1-4 кл.

11.00-12.00

Якубовіч А.М.

 

2

Легкоатлетический весенний кросс «Кто быстрее»

5-11 кл.

10.00-11.00

Волчок Н.А.

 

3

Пасяджэнне «Сімвалы краіны»

 8-11 кл.

12.00- 13.00

Краўчонак Л.І.

 

23.05.2020 Дзень піянерскага сяброўства

1

Гульня «Хто хоча стаць піянерам»

1-4кл.

10.00-11.00

Герко Ю.З.

 

2

Гульня-квэст «І гэта ўсё пра Піянерыю»

5-11кл.

10.00-11.00

Іваноў К.А.

 

3

Дзень піянерскай дружбы

1-11кл.

11.00-12.00

Краўчонак Л.І.

 

30.05.2020 Дзень турызму і краязнаўства

1

Калаж «Хутка лета»

1-4 кл.

11.00-12.00

Цыпянкова Н.А.

 

2

Экалагічнае падарожжа-гульня «Самы спартыўны класс»

5-11кл.

11.00-12.00

Волчок Н.А.

 

3

Акцыя «Лета- пара добрых спраў»

1-11кл.

12.00-13.00

Краўчонак Л.І.

 

4

Святочная лінейка «Апошні званок»

1-11кл.

09.00-10.30

Сафонцава С.М.

 

                 

 Намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце                      С.М.Сафонцава

свернуть